Pasaules dārgākie īpašumi

Automobilis

Pasaulē dārgākais automobilis ir sešdesmito gadu Ferrari 250 GTO Berlinetta, kas Peblbīčā, Kalifornijā, automobiļu konkursa Pebble Beach Concours d’Élégance izsolē tika pārdots par vairāk nekā 38 miljoniem ASV dolāriem jeb 28,5 miljoniem eiro. Auto vērtība slēpjas faktā, ka tas ir viens no trīsdesmit sešiem Ferrari 250 GTO Berlinetta, kas tika uzbūvēti laikā no 1961. gada līdz 1964. gadam. Šī modeļa auto bija pēdējais Ferrari būvētais sacīkšu auto, kam motors tika būvēts automobiļa priekšpusē.

Restorāns

2014. gada jūnijā, Spānijas Ibicas salā tika atklāts pasaules dārgākais restorāns “Sublimotion”, kas atrodas kūrorta “Plaija den Bossa” viesnīcā “Hard Rock Hotel Ibiza”, kurā par vakariņām nākas izdot aptuveni 15 000 EUR. Vakariņu dārgo cenu veido fakts, ka restorānā strādā pasaules līmeņa titulēti pavāri, ēdienkarte ir visnotaļ izsmalcināta un augstvērtīga, kā arī katras vakariņas ir īsta performance jeb izrāde. Šī performance ilgst divas ar pusi stundas, tās laikā oficianti pārģērbjas aptuveni divdesmit reizes, kā arī tās laikā tiek pielietoti dažādi jauno tehnoloģiju specefekti, piemēram, ēdieni tiek pasniegti, tiek lidojot pa gaisu ar īpašu gaisa kameru palīdzību, ēdienu pasniegšanu pavada dažādas tematiskas aromātu kompozīcijas, piemēram, jūras veltes – jūras brīzes aromāts, sarkanvīnu – ziedu smarža. Restorānā atrodas tikai viens galds, kas paredzēts 12 cilvēku kompānijai. Restorāna šefpavārs ir Pako Ronsero, kas no pasaules ietekmīgākā restorānu ceļveža “Michelin” ieguvis divas “Michelin” gida zvaigznes.

Viesnīca

Pasaules dārgākā viesnīca ir septiņu zvaigžņu luksus viesnīca “The Emirates Palace”, kas atrodas Abū Dabi, Apvienotajos Arābu Emirātos. Tiek lēsts, ka viena nakts šīs viesnīcas luksus numuriņā maksā apmēram 11 500 ASV dolārus. Viesnīcas teritorijā ietilpst 1,3 kilometrus gara privātā pludmale, dārzs un zālājs 85 hektāru platībā, tai ir 114 80 metrus augsti kupoli, 394 istabas (302) un kompleksi (92), konferenču centrs 1100 cilvēku lielai auditorijai, 40 sanāksmju telpas, 6 lielas terases, 6 kilometrus gara riteņbraukšanas un skriešanas josla, divi āra peldbaseini, ūdenssporta, tenisa, kriketa, regbija, amerikāņu futbola laukumi un iekārtas.

Māja

Pasaules dārgākā māja “Antilia” pieder indiešu magnātam, vienam no pasaules bagātākajiem cilvēkiem Mukešam Ambani. Māja atrodas Indijas apdzīvotākajā pilsētā Mumbajā un tā būvēta 2010. gadā. Mājas vērtība ir 1 miljards ASV dolāri. Mājas kopējā platība ir 400 000 kvadrātmetri, tai ir 27 stāvi, 3 helikopteru lidlauki un 6 autostāvvietas.

Dzīvoklis

Pasaules dārgākais dzīvoklis ir piecu zvaigžņu apartaments 170 miljonu eiro vērtībā. Dzīvokļa atrašanās vieta ir Londonas dārgākais dzīvojamais kvartāls “One Hyde Park”, kurā viens kvadrāts dzīvojamās platības maksā 7000 eiro. Dzīvokļa īpašniekam tiek nodrošināts diennakts restorāna serviss, SPA centra pakalpojumi un privātais vīna pagrabs. Dzīvoklis ir 2000 kvadrātmetrus liels un tam ir divi stāvi. Dzīvoklim ir ložu droša stikla logi, privātie miesassargi, kā arī gaisa filtri gāzes uzbrukuma gadījumam.