Pasaules dārgākie dzērieni

Ūdens

Pasaules dārgākais ūdens ir “Acqua di Cristallo Tributo a Modigliani”, kura 750 ml tilpums maksā 60 000 ASV dolāru. Šis ūdens tiek iegūts Francijā, Fidži salu apvidū. Pats par sevi šis ūdens nav nekas īpašs, bet šī ūdens pudele ir veidota no tīra 24 karātu zelta, kas nopērkama ādas ietvarā. Ūdenī rotājas zelta putekļi. Pudeles dizaineris ir pasaules dārgāko spirtu ražotāju “Tequila Ley fame” pārstāvis un pasaules dārgākā konjaka “Cognac Dudognon Heritage Henri IV” pudeles dizaineris Fernando Altamirano. Šim ūdenim ir pieejamas arī matēta zelta, sudraba, matēta sudraba, kā arī kristāla pudeles.

Tēja

Pasaules dārgākā tēja ir “Da Hong Pao”, kas tulkojumā no ķīniešu valodas nozīmē “lielā sarkanā mantija”. Kā vēsta leģenda, šī tēja izārstēja Mingu dinastijas imperatora māti no smagas slimības, tāpēc pēc mātes izveseļošanās imperators aizsūtīja sarkanas mantijas to četru krūmu ietērpšanai, no kuru lapām šī tēja tika pagatavota. Trīs no šiem krūmiem pastāv vēl šodien, un to lapu tēja tiek vērtēta par ļoti īpašu un augstvērtīgu. Šīs tējas kilograma cena ir 1 025 000 ASV dolāri. Pašlaik gan šīs tējas ražošana ir apstādināta un aizliegta, lai pasargātu šos unikālos krūmus no iznīcības. Patlaban selekcionāri strādā pie šo krūmu veģetatīvas pavairošanas, bet, kā rāda līdzšinējie rezultāti, to lapu garša vairs ne tuvu nelīdzinās oriģinālās tējas garšai.

Kafija

Pasaules dārgākā kafija ir “Kopi Luwak”, kuras unikalitāte slēpjas nevis pašā kafijas pupiņu šķirnē, bet gan to tapšanas ceļā. “Kopi” no indonēziešu valodas tulkojot nozīmē “kafija”, bet “Luwak” ir parastā palmciveta, kas ir maziņš Indonēzijas zīdītājs, kura galvenais pārtikas avots ir kafijas krūma ogas. Tiek uzskatīts, ka palmciveta, kā jau dzīvnieks, ēšanai izvēlas tikai pašas labākās ogas, kas vēl paaugstina kafijas vērtību. Ogu sēklas kafijas pupiņas palmcivetas barības traktā netiek sagremotas – tās kopā ar fekālijām iznāk laukā nepārstrādātas, taču gremošanas trakta fermenti ir piešķīruši kafijas pupiņām to īpašo garšu un aromātu, kas piemīt “Kopi Luwak”. Kilograms šīs kafijas maksā no 300 līdz 400 ASV dolārus.

Alkoholiskie dzērieni

  • Beļģu alus pudele “Vieille Bon Secours”, kas nopērkams vienīgi Londonas bārā “Bierdrome”, maksā 1000 ASV dolārus.

  • Franču šampānieša “Perrier Jouet Belle Epoque Blanc de Blanc” 0,75 litru pudele maksā ap 1000 EUR. Šampānieša dārdzība slēpjas īpašajā vīnogu šķirnē, kas tiek audzētas pavisam nelielos daudzumos, turklāt, šampānietis no tām tiek taisīts tikai tad, kad ir bijusi labākā vīnogu raža.

  • Viskija “The Macallan Fine & Rare Vintage” pudele maksāja 38 000 ASV dolārus un pudelēs tika iepildīts tālajā 1926. gadā, tāpēc tagad to vairs nav iespējams nopirkt, taču ir iespēja iegādāties “Macallan Fine & Rare”, kas pudelēs tika iepildīts mazliet vēlāk – 1938. gadā un maksā 10 000 ASV dolārus.

  • Kompānijas “Wray & Nephew” rums pudelēs tika iepildīts 1940. gadā, bet tagad palikušas vairs tikai četras pudeles, no kurām katra maksā 53 000 ASV dolārus.

  • Kokteiļa “Diamonds Are Forever” glāze maksā 11 000 EUR. Kokteilis tiek gatavots no parastiem ingredientiem, taču tas ir tik dārgs, tādēļ ka parasto olīvu aizvieto 1,6 karātu dimants.

  • Skotu šņabja “Diva” pudele maksā no 400 līdz 1000 ASV dolārus. Šņabis tiek filtrēts caur ziemeļu bērzu oglēm, smiltīm un briljantiem, bet pudeles dekorēšanai tiek izmantots cirkonijs.

  • Vīna “Chateau d’Yquem” pudele maksā 190 000 ASV dolārus un tas ir darināts no 1787. gada ražas.

  • Konjaka “Brugerolle” vienīgā pudele maksā 221 600 ASV dolārus. Konjaks tapis tālajā 1795. gadā un, pildīts sešu litru tilpuma pudelēs, kalpoja par kauju dziru Napoleona armijas virsniekiem un kareivjiem.