Pasaules dārgākie apģērbi un aksesuāri

Somas

Dārgāko somu topa pašā virsotnē ierindojas Mouawad 1001 Nights Diamond klačs 3,37 miljonu eiro vērtībā. 2. vietā ir The Hermes Chaine d’Ancre soma 1,8 miljonu eiro vērtībā, 3. vietā ir Hermes Rose Gold Crocodile or Diamond Birkin and Kelly soma 1,7 miljonu eiro vērtībā, 4. vietā ir Hermes Birkin Ginza Tanaka soma 1,7 miljonu eiro vērtībā, 5. vietā ir The Exceptional Collection Rouge H Porosus krokodilādas soma 1,7 miljonu eiro vērtībā, 6. vietā ir Chanel Diamond Forever Classic soma 230 535 eiro vērtībā, 7. vietā ir Urban Satchel Louis Vuitton soma 132 491 eiro vērtībā, 8. vietā ir Hermes Matte krokodilādas soma 105 993 eiro vērtībā, 9. vietā ir Lana Marks Cleopatra klačs 88 327 eiro vērtībā, bet 10. vietā ir Leiber Precious Rose klačs 81 262 eiro vērtībā.

Kleita

Pašlaik dārgākā kleita pasaulē ir Marka Džeikobsa rudens / ziemas 2014. gada kolekcijas kleita, kas maksā 8000 eiro. To modes pasaules aprindu cilvēki ir iesaukuši par “mākoņkleitu” vai “mākoņtērpu”. Kleitas mākonīši ir izšūti tā saucamajā šveiciešu izšūšanas tehnikā, bet organzas kabatiņas ir pildītas ar tūkstošiem metru garu smalku diegu, padarot šo kleitu par absolūtu roku darbu.

Augstpapēžu kurpes

Pasaulē dārgākās kurpes, kas līdz šim radītas, ir juveliera Stjuarta Vaicmana radītās augstpapēžu kurpes, kas rotātas ar 642 rubīniem un maksā 1,6 miljonus eiro.

Krūšturis

Pasaulē dārgākā krūštura cena ir 15 miljoni eiro, un šo krūšturi modes skatē demonstrējusi vācu modele Heidija Klūma.

Pulkstenis

Visdārgākais pulkstenis pasaulē ir kabatas pulkstenis “Henry Graves Supercomplication”, kas “Sotheby’s” izsolē Ženēvā pārdots par 21,3 miljoniem ASV dolāru.Pulkstenis ir izgatavots no 24 karātu zelta un tā svars ir 500 grami. Šis pulkstenis 20. gadsimta trīsdesmito gadu sākumā pēc Ņujorkas baņķiera Henrija Greiva (Henry Graves) pasūtījuma tika izgatavots Šveices kompānijā “Patek Philippe”. Pulkstenim bez pierastajām funkcijām ir vēl aptuveni 24 dažādi papildus mehānismi. Tā izgatavošanai bija nepieciešami 8 gadi.